Kiril i Metodi Üniversitesi Tıp Fakültesi

Kiril i Metodi Üniversitesi Tıp Fakültesi


Kiril i Metodi Üniversitesi Tıp Fakültesi

 
Dünya üzerinden en k
ıymetli şey hayattır. Vazifeler içinde en kıymetli ve önemlisi hayata hizmettir. Kıymet noktasında en ehemmiyetli hayat insan hayatıdır. Meslekler içinde insan hayatın devamına ve yaşamasına hizmet edilebilecek en güzel yapılabilecek meslek doktorluk mesleğidir. Bu sebeple dünya üzerinde en kutsi meslek doktorluk mesleğidir. Bu mesleğe insan üniversitelerde yetiştiren fakülte ise tıp fakültesidir. Bu tıp fakültesinin olması toplum ve ülke için çok ehemmiyetlidir. Bir ülkede doktor yetişmemesi demek o ülke için sağlık hizmetlerinin ve insan hayatının ne kadar tehlikede olduğunu gösterir. Doktor yetiştirmeyen ülkeler buna bir delildir. 

Doktorluk mesleği bir ülkenin olmazsa olmazıdır. Eğer bir ülkede doktor yetiştirilemiyorsa o ülke büyük bir sorunla karşı karşıyadır demektir. Bu ehemmiyetli sorunu ancak üniversitede tıp fakülteleri açarak ve doktor yetiştirerek aşılabilir. Her ülke devletleri bunun üzerinde ciddiyetle durması gerekmektedir. 


Her ülkede oldu
ğu gibi ülkemizde ise popüleritesini kaybetmeyen mesleklerin başında doktorluk gelir. Dünya nüfusu istatistiklere göre doğanların sayısı ölenlerin sayısından çıkarıldığında saniyede 3 kişi artmaktadır. İnsan sayısının artması, toplumumuzda yenilen yiyeceklerin hormonlu, katkı maddelerin fazla olması ve gıda üretiminde insan hayatına zarar verecek şekilde üretilmesinden dolayı birçok hastalık ortaya çıkmıştır. 


Yeni hastal
ıkların ortaya çıkması doktorluk mesleğinin ve tıp fakültelerinin ne kadar ehemmiyetli olduğunu, ne kadar fazla doktor yetiştirilirse yetişsin ihtiyacın bitmeyeceği anlamına gelir. Meslekler içinde geleceği garantili olarak devlet kadrosunda, okul biter bitmez hemen iş bulunan meslek sağlık sektörüdür ve bunun içinde en ehemmiyetlisi ise doktorluktur.
 
Ülkemizde t
ıp fakültesine girmek çok zor olduğu ve puanların fazla olmasından tıp fakültesinde okumak isteyenler için yurtdışında ucuz, sınavsız ve YÖK denkliği olan bir ülkede okumak yolu açılmıştır.Ülkemizde maddi noktadan da çok pahalı bir okuldur.  


Bu özellikleri ta
şıyan ve güzel kaliteli bir eğitim almak, Üsküp Kiril Metodi Üniversitemizde Tıp fakültesi’nde okumak isteyenler kişiler için senelik 3000€ ile hayallerindeki mesleği yapabilirler. Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi Sizleri Bekliyor.

 

Makedonya Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi bünyesinde sadece ders görülen bölümle alakalı bir eğitim verilmemektedir. Aynı zamanda üniversite içerisinde öğrencilerin sosyalleşebileceğikültürel aktivitelerde bulunup sportif faaliyetlerde de yer alabileceğalanlar ve gruplar bulunmaktadır. Öğrenciler hem dünyaca bilinenkalitesinden ödün vermeden eğitim hizmeti sunanalanında uzman başarılı eğitim kadrosuyla öğrencileri yetiştiren bir üniversitede okuyabilme fırsatını yakalayıp aynı zamanda da kendilerini bireysel olarak da geliştirebilme fırsatı bulmaktadır. Sanatın tüm dallarında, tüm bilimsel çalışma alanlarına kadar, öğrencilere geniş bir yelpaze sunan Üsküp Üniversitesi’ndeöğrenciler boş zamanlarını faydalı yönlerde kullanabilmenin mutluluğunu yaşamaktadır. Bu üniversiteden mezun olan öğrenciler kaliteli bir eğitim almalarının yanı sıra kişilik olarak da gelişimlerinin sağlıklı yönde ilerlemesi sonucuna ulaşılmaktadır.
 
Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi’nde okuyup tüm bu avantajlar ve daha fazlas
ından yararlanabilmek için ülkemizdeki zorlu sınav sistemlerinden geçmek gerekmemektedir. Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı’nın yol göstericiliği ile sadece üniversiteye kayıt olmak bu imkanlardan faydalanma kapılarını sonuna kadar siz değerli öğrencilere açmaktadır. Hem de ülkemizdeki gibi yüksek harç paraları ödeme sıkıntısı da yaşamadan çok cüzi rakamlarla üniversite okuyabilmek hayal değil.


Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi, Avrupa üniversiteler birli
ği üyesidir ve bu yüzden Avrupa eğitim sitemini benimseyerek eğitim vermektedir. Her biri konusunda uzman olan öğretim görevlileri yanan mum misali etrafındaki öğrencileri ışığı ile aydınlatmaktadır.

 

Kiril Metodi Üniversitesi Dünya Sıralaması

Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi 1949 yılından bu yana sergilediği dünya sıralaması’nda üst sıralardan yer almaktadır. Avrupa standartlarında eğitim sistemi ile dünya üniversiteleri sıralamasında üst sıralara yerleşmiştir. Kurulduğunda 3 fakülte ile yüksek eğitim hizmeti veren bu prestijli eğitim kurumu, günümüzde 21 fakülte ve 5 araştırma enstitüsü ile eğitim verme çabasına devam etmektedir. Avrupa eğitim sistemini benimseyen Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi, modern ve bilimsel eğitimi ile öğrencilerinin donanım yüklemekte ve öğrenciyi hayata hazırlamaktadır.


     Hit : 41927


Makedonya Eğitim Danışmanlığı Türkiye Temsilciliği
İSTANBUL CAD. ANADOLU APT. NO:21/7 BAKIRKÖY/İSTANBUL
Tel: 0 212 570 00 34 ( Pbx ) FAX: 0212 571 00 20
E-Mail : info@ayed.com.tr - Web www.makedonyaegitim.org
Malta Dil Okulları