Makedonya Eğitim Puanları

puanlari makedonyada egitim

Makedonya’da kurulan özel ve devlet üniversiteleri yabancı öğrencilerin kaydını yaparken taban puanları uygulaması yapmamaktadır, lise mezunu olan herkes kayıt olabilir. Üstelik ücretleri zannedildiği kadar yüksek değildir. Bugüne kadar verdiği kaliteli eğitimleri ile bilinen bu üniversite sınavsız puansız eğitim vermektedir, dileyen her lise ve dengi okul mezunu genç eline lise diplomasını alıp buraya gelebilir ve istediği fakültede eğitim görmeye başlayabilirsiniz. Makedonya Eğitim puanları zannedildiği kadar yüksek tutulmamıştır, çok ekonomik koşullarda bu okulda yüksek tahsilinizi tamamlayabilirsiniz. Avrupa’nın hiçbir yerinde size bu kadar iyi bir eğitimi bu kadar uygun fiyatlarla vermezler. Hele Türk üniversitelerine bu fiyatlarla gidebilmeniz pek mümkün görünmüyor, aslında bırakın fiyatları sınavsız taban puansız Türkiye’de üniversite eğitimi almanın imkansız olduğunu hepimiz biliyoruz.

Türkiye eğitim sistemi diğer ülkelere göre çok farklı olan bir ülke, lise 3. Sınıftan çocuklar üniversite sınavlarında başarılı olsunlar diye dershanelere gitmeye, özel dersler almaya başlıyorlar. Bu en az iki üç sene bu şekilde devam ediyor ve verilen paranın haddi hesabı yok, buna bir de üniversite eğitimi için yapılacak olan masrafları eklerseniz işin içinden çıkmazsınız, gelin gençler hiç uğraşmadan hemen üniversite eğitimine başlayın, sınav stresi yaşamadan istediğiniz fakülteye kaydınızı yaptırın. Makedonya Eğitim puanları olmadan ve bütün bu yukarıda saymaya çalıştığımız harcamalar göz önünde bulundurulduğunda çok düşük kalıyor. Yani Makedonya’da okumak Türkiye’de okumaktan çok daha uygun fiyatlarla mümkün üstelik puansız.

Aslında tüm Avrupa ülkelerinden daha ucuz bir ülke Makedonya, ekonomik açıdan burada zorlanmayacağınız kesin. Makedonya Eğitim puanları uygulaması olmadan Türkiye de dahil olmak üzere diğer ülkeler ile mukayese edildiği zaman ne denli uygun olduğunu görürsünüz. Uluslararası üniversiteler birliğine üye olan üniversiteler YÖK tarafından da tanınan köklü üniversitelerdir. Okulunuzu bitirdikten sonra Türkiye’ye dönüşünüzde burada aynı bölümü bitirmiş gibi olacak ve iş bulmakta veya kariyer planlarınızda değişiklik olmadan kolaylıkla hayatınıza yön verebileceksiniz. Uygun fiyatlarla Avrupa standartlarındaki bu eğitim ile hayata yeniden gelmiş gibi olacağınızı ve görüşünüzün değişeceğini tahmin edebilirsiniz.

 
 

Son Haberler

 
 

Paylaş