Makedonya Eğitim Tıp Fiyatları

tip fiyatlari makedonyada egitim

Makedonyada tıp fakülteleri yüzlerce öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır, tıp alanında tıp üniversitesi eğitim hayatına devam eden üniversite bölümlerine kayıt olmak isteyen öğrencilerden sadece lise ve dengi okul diploması istenmektedir. Taban puanını kazanmak gibi bir zorunluluğun olmadığı bu Makedonya’nın en önemli üniversitesinde Avrupa standartları ölçülerinde eğitim alacaksınız. Bölüm fiyatları 1.000 Euro’dan başlamaktadır. Bu harç bedelinin dışında kalan giderler ise ekonomik olan bu ülkede zorlanmayacağınız seviyelerdedir, Türk üniversitelerinden birinde okumak için harcayacağınız paranın çok daha azını Makedonya Üniversitesine giderek harcayacaksınız. Makedonya Eğitim tıp fiyatları içinde konaklamaya ayıracağınız oran ayda en çok az bir ücret olacaktır. İster okul yurtlarında kalın, isterseniz arkadaşlarınızla birlikte ev kiralayarak oturun bu fiyat üç aşağı beş yukarı aynıdır, değişmez.

Makedonya’da yaşamak çok kolaydır, yaşamsal ihtiyaçlar için harcanacak paralar doğal olarak kişilere göre değişkenlik gösterir ama Türkiye’ye göre rahatlıkla geçinebilirsiniz. Yabancı dili olan İngilizce ile yabancı dil sorununuzu da kökten halledeceksiniz. Kaliteli ve modern eğitim anlayışından ödün vermeden hazırlanan ders programları neticesinde YÖK tanınırlığı da bulunan Makedonya Eğitim tıp fiyatları bütçelerinizi zorlamayacak düzeylerdedir. Makedonya bizim ülkemize çok benzer özelliklere sahiptir, kendinizi evinizde gibi hissetmemeniz için hiçbir neden yok, zaten insanlarının büyük bir kısmı konuşabilmektedir. Üsküp giderek gelişen modern bir şehirdir ve her aradığınızı bulabileceksiniz.

Sınav zorunluluğu olmadan elini kolunu sallaya, sallaya üniversiteye gidip yalnızca lise diploması ile kayıt yaptırmanın nasıl bir mutluluk olduğunu buraya gelen Türk öğrencileri iyi bilir. Yurdumuzdaki sınav dayatması yüzünden hayallerini gerçekleştiremeyen, üniversiteye giremeyen gençler çareyi yurt dışında eğitim almakta buluyorlar. Makedonya Eğitim tıp fiyatları Türk üniversitelerine göre çok daha uygun fiyat aralıklarına sahiptir. Eğitim bakımından oldukça prestijli çalışmalara imza atan makedonya üniversiteleri sayesinde geleceğinize kendiniz yön verecek ve yarınlarınız için endişe duymayacaksınız.

 
 

Son Haberler

 
 

Paylaş