Makedonya Eğitim Üsküp

uskup makedonyada egitim

Bilindiği gibi Üsküp Makedonya’nın baş şehridir, uzun süren savaş yıllarından sonra bağımsız bir devlet olmaya hak kazanan Makedonya giderek gelişen ve bir dünya kenti haline gelen Üsküp’ü başkent yapmıştır. Üsküp ve etrafında dünyanın sayılı üniversiteleri bulunmaktadır ve bunlardan en bilindik olanı da Makedonya Eğitimdir. Makedonya Eğitim Üsküp dendiği zaman akla hemen köklü bir eğitim yuvası gelmektedir. Türk öğrenciler için sınav kabusunu sona erdiren bir yüksek öğrenim yuvası olan Makedonya Eğitimine girmek için sınav ve puan şartı aranmamaktadır. Lise diplomanızın olması yeterlidir bu üniversiteye girerek okuyabilmeniz için. Onlaca fakültesi ile Avrupa normlarında eğitim veren Makedonya Eğitim kayıtlarını kaçırmamak için Anadolu Yurtdışı Eğitim internet sitelerini iyi takip etmeniz lazımdır.

Makedon halkı Türkleri çok sever, eskiden beri bizimle olan yakınlıkları ile kardeşlik ilişkileri içinde olmamız sağlanmıştır. Üsküp halkının büyük kısmı konuşmayı bilmektedir, dil bakımından sıkıntı yaşamayacağınızdan emin olabilirsiniz. Kültür, yeme içme alışkanlıkları, tarihi dokusu da sizin kendinizi yabancı gibi hissetmenize engel olacaktır. Yaşamak Üsküp’te çok kolaydır, genç nüfus üniversitelerden dolayı çok yoğun dur ve kısa sürede arkadaşlar edinerek yalnızlık çekmekten kurtulacaksınız. Makedonya Eğitim Üsküp sizi sınavsız kabul edecek üniversiteyi çağrıştırmaktadır, kendi ülkenizde bir türlü giremediğiniz üniversiteye burada sadece lise ve dengi okul diploması ile girebileceksiniz. Bölümlerin harçları da sizi zorlamayacak kadar uygun fiyatlıdır,

Her geçen gün popülaritesi artan ve daha fazla talep gören bir üniversite pozisyonundaki Makedonya Eğitim Üsküp öğrenci ve öğretmen değiştirme programı olan erasmustan sizin de yararlanmanıza olanak verecektir. Bu da değişik yerler ve insanlar görecek ve onlar hakkında fikir edineceksiniz demektir. Avrupa standartlarında eğitim veren Makedonya Eğitimin YÖK Tanınırlığı olması Türk gençler için ayrı bir özelliktir, bu sayede okulları bitip de yurtlarına dönen gençler Türk üniversitelerinden birini bitirmiş gibi bir pozisyonda olacaklar ve zorluk yaşamayacaklardır. Dilediğiniz kamu kuruluşunda çalışabileceksiniz.

 
 

Son Haberler

 
 

Paylaş